Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
Automatyczny udój


Systemy doju automatycznego PDF Drukuj Email
Wpisany przez ŁG   
sobota, 14 lipca 2012 17:55

Systemy Multibox

MIone: inteligencja doju ku większej radości przy dojeniu

Dzięki robotowi udojowemu MIone nie jesteście uzależnieni od śledzenia czasów doju. Osiągacie najwyższy wymiar elastyczności – tak w odniesieniu do rozwoju Waszej hodowli jak również do gospodarki własnym czasem Co jest szczególne przy MIone to to, że nie jest to wyizolowana "gdzieś tam" w waszej oborze technika lecz inteligentna i kompletna koncepcja technologiczna. Punktem szczególnym jest to, że MIone jest dosłownym "sercem" systemu udojowego. Podczas gdy krowa ma swój czas doju macie w tym momencie więcej czasu na zarządzanie stadem, co do tej pory zawsze musiało pozostać z tyłu. Przy tym zagwarantowana jest opatentowana technologia doju, którą GEA Farm Technologies potwierdza jakością mleka i komfortem zwierzęcia.  Mlone 


Głównymi aspektami tego nowego rozwiązania są:


  • dobrze przemyślana koncepcja obory:  zaprojektowana indywidualnie, stosownie do Waszych wymogów
  • zdolność do spełniania oczekiwań: czy Wasza hodowla rośnie ? Jeśli tak to MIone rozrasta się także.
  • zasada modularnych Multiboksów: urządzenie złożone z 1-go do 5-ciu boksów dzięki prostym połączeniom kołnierzowym z istniejącymi już modułami
  • koncepcja „Centrum udojowego“: koncentracja w jednym miejscu wszystkich ważnych, wokół doju, obszarów

Prawdę mówiąc, ani Wy, ani Wasze gospodarstwo ani Wasz czasowy budżet, nie jesteście sami, którzy z systemów Multibox MIone czerpiecie korzyści: w końcu, w krótkim czasie także Wasze zwierzę chętnie wpadnie w rytm regularnego odwiedzania wygodnego boksu udojowego. Można się również posłużyć mobilnym, dostawnym robotem. Reszta to już normalna rutyna: dzien w dzień, noc w noc i zawsze z  tą samą precyzją.

Odnajdywanie strzyków z 3D
Z nową i wyjątkową technologią odnajdywania strzyków firmy GEA Farm Technologies pozycja strzyków na wymieniu będzie szybko i jednoznacznie rozpoznana. Rdzeniem rozwiązania jest osadzona na ramieniu specjalna kamera w technologii 3D. Ona "widzi" tak kubki udojowe jak i strzyki, naprowadza oba obiekty na siebie i zapewnia szybkie oraz bezpieczne osadzenie kubka z gumą strzykową we właściwym miejscu. Inną zaletą systemu jest zupełna niewrażliwość na skośnie padające promienie światła.

Do tego sposób ten pozwala również na doprowadzenie kamery do  punktu, w którym występuje zabrudzenie. Sprawia to, że koncepcja Multiboksu pozwala ramieniu robota na przejście do innego boksu lub innego zwierzęcia unikając zagrożenia zanieczyszczenia mleka.

I tak funkcjonuje MIone:

W przypadku MIone chodzi o system Multibox,  przy którym dój, stosownie do wielkości systemu udojowego może być prowadzony w jednym lub równolegle w maksimum pięciu boksach. W takim układzie zwierzęta mają bezpośrednie dojście do każdego, wolnego boksu.

Do momentu kiedy krowa wkroczy do wolnego Melkbox-u i zostanie ona rozpoznana przez system identyfikacji zwierząt, w banku danych MIone zostaną zmienione Wasze "dane personalne". Zanim rozpocznie się udój uruchomione zostanie urządzenie dawkujące paszę, według indywidualnego "menu" zwierzęcia. Jest to standardowo tak sterowane, że pasza zadawana jest przez cały czas przebywania krowy w boksie a w tym przez cały czas trwania doju.  To sprawia, że zwierzęta stoją spokojnie.  Ruchome ramię robota, na którym znajduje się kamera do odnajdywania strzyków oraz które osadza kubek udojowy uruchamia się dopiero wtedy gdy zwierzę zostanie rozpoznane po czym  wykonuje pełen zakres czynności, do których zostało przeznaczone czyli osadza kubek udojowy na strzyku i utrzymuje go tam tak długo jak długo trwa proces wydojenia zwierzęcia. 

Wtedy rozpoczyna się proces doju w pełnym jego roboczym zakresie - mycia strzyków, przedzdajania, stymulacji, doju oraz zdjęcia aparatu udojowego. Ramię udojowe zapewnia optymalne pozycjonowanie kubka udojowego i właściwe prowadzienie przewodów. 

Skutkiem finalnym jest efektywny i oszczędny w czasie proces doju. Gdy krowa jest wydojona opuszcza ona boks zwalniając miejsce dla następnej.

Koncepcja „Plug & Milk“
MIone jest modularnym systemem Multibox. Plug- & Milk“ oznacza koncepcję progresywnego rozszerzania hodowli, w której MIone Wam dopomaga, dzięki czemu w przyszłości przychody z tego tytułu wzrosną. Dla Was jest szczególnie ważnym to, że dzięki systemowi Multibox (z Centrum udojowym),może się Wasze stado powiększyć – bez tego przyrasta Wam pracy i ilość problemów.  Może się Wasza hodowla, stosownie do potrzeb, powiększyć w następujący sposób : od urządzenia z jednym boksem aż do urządzenia o pięciu boksach bezpośrednio gotowych do doju. Może tak się również zdarzyć w przypadku urządzeń istniejących ponieważ do istniejącego robota z jednym boksem można podłączyć następne boksy. Nasza technika, jest jak widać, w stanie sprostać najciekawszym wyzwaniom a inwestycja w każdym przypadku staje się opłacalną.

Centrum udojowe:
GEA Farm Technologies postawiła koncepcję Centrum udojowego w centrum swojej uwagi.  Wszystkie niezbędne funkcje i urządzenia koncentrują się na jednym punkcie. Zasadniczą myślą centrum udojowego jest połączenie obszarów oczekiwania z wstępną selekcją podobnie jak zastosowanie możliwości selekcji zwierząt po doju. 
Zestawiając to wszystko ze sobą oznacza to najlepszy przegląd możliwości dostępu pracownika do urządzeń technicznych i swojego mlecznego stada co skutkuje najwyższym poziomem efektywności pracy. Bezpośrednie sąsiedztwo systemu, stref wycielenia oraz potrzeb specjalnych sprzyja prowadzeniu stada bez względu na to czy jest ono tymczasowe czy stałe.

Poprawiony: niedziela, 21 lutego 2016 09:04